KRÓTKA HISTORIA TEGO BLOGA

Historię powstania tego bloga chyba najlepiej obrazuje ten oto filmik: 

Blog powstał we wrześniu 2006 roku (pod adresem http://miniauto-43.blog.onet.pl)Ponieważ w kilku poprzednich latach moja kolekcja bardzo intensywnie się rozwijała, w momencie powstania bloga przyjąłem zasadę, że będę na nim pokazywał tylko ostatnie nowe nabytki. Początkowo zresztą nie miałem do końca pomysłu na ostateczną formułę bloga i przez pierwszy rok blog nie cieszył się jakąś szczególną popularnością.  Poza tym, 2007 roku ograniczyłem zakupy kolejnych modeli, bo w mieszkaniu zaczynało brakować na nie miejsca. Miałem ich już wtedy ponad 500 i zamierzałem powoli „zamykać” moją kolekcję.

Dokładnie 10 lat temu, w lutym 2008 roku, w kilku miastach Polski ukazały się pierwsze 4 modele z wówczas próbnej (testującej rynek) zupełnie nowej serii „Kultowe Auta PRL”. Pierwszy model z tej serii kupiłem na Allegro kilka tygodni później. Wtedy to graficzną wizytówką mojego bloga stała się Warszawa M20. Z nagłówka bloga zniknęła piękna czerwona Alfa Romeo Giulia GT i przez następnych 5 lat nagłówek bloga wyglądał tak:

188. blog

Właściwa seria ”Kultowe Auta PRL” zaczęła się ukazywać w kioskach w całej Polsce we wrześniu 2008 roku. Nie od razu się na nią rzuciłem i pierwsze modele z tej serii zacząłem kupować i opisywać na blogu dwa miesiące później.  Wraz z ukazaniem się serii, porzuciłem też zamiar „zamknięcia” kolekcji. Na blogu w szybkim tempie zaczęła wzrastać liczba nowych wpisów, a blog stawał się coraz bardziej popularny.

Korzystając z rosnącej popularności, na początku 2009 roku, podobnie jak w roku poprzednim wystartowałem w konkursie Blog roku 2008.  Inaczej jednak niż rok wcześniej, nie zdałem się tylko na ewentualne głosy czytelników, a zacząłem organizować kampanię na rzecz poparcia bloga wszędzie gdzie się da i zabiegać o głosy.  Tym sposobem udało mi się „umieścić” bloga w finale konkursu w kategorii „Moje zainteresowania i pasje” na przedostatnim, 9 miejscu.

blog_roku 2008 1b

Zważywszy na to, że  do konkursu zostało zgłoszonych 9132 blogi był to niewątpliwy sukces. Pełne wyniki konkursu można zobaczyć tu: BLOG ROKU 2008

Start w konkursie kosztował mnie co prawda sporo wysiłku, ale chyba także przyczynił się do ogromnej, jak na tematykę bloga i dość nieoczekiwanej prze za mnie jego popularności.

W marcu 2009 zostałem zaproszony do (nieistniejącego już dzisiaj) Polskiego Radia Euro, gdzie udzieliłem wywiadu. Wywiad szczęśliwie nagrał kolega i przesłał mi go. Kilka lat później wywiad zilustrowałem zdjęciami z mojej kolekcji i umieściłem na Youtube:

W lutym 2010 roku, do mnie do domu, przyjechała ekipa z Serwisu Społecznościowego Onet.pl . Przez kilka godzin miła pani redaktor zadawała pytania, ja opowiadałem o mojej kolekcji, a kamerzysta nagrywał materiał, z którego powstał pokazany tu na samym początku FILM NA ONET TV.

Po raz pierwszy przeniosłem bloga na nową blogową platformę w październiku 2012 roku. Akcja przenosin była konieczna, bo wszystkie blogi, które były zakładane na blogowym portalu Onet.pl były przenoszone na platformę Blog.pl. Zmienił się wtedy po raz pierwszy wygląd bloga, ale zawsze z sentymentem wspominam obrazek, który w sieci towarzyszył mi przez pierwszych 6 lat.

Przez kolejne lata blog (prowadzony dalej już na platformie Blog.pl) wyglądał tak:

miniauto 2

W październiku 2013 roku, kiedy mój zapał po 7 latach prowadzenia bloga nieco osłabł, od pani redaktor Serwisu Społecznościowego Onet.pl przyszło zaproszenie mojego bloga do Loży kultowej . Zaproszenie rzecz jasna przyjąłem i od tej pory blog był polecany i widoczny na platformie Blog.pl w kategorii ZNANI BLOGERZY:

znani-blogerzy-3bJestem głęboko wdzięczny Pani Agacie Bar z Serwisu Społecznościowego Onet.pl nie tylko za dodanie mojego bloga do Loży kultowej. Kilka lat wcześniej dzięki Pani Agacie na pierwszej stronie serwisu Onet.pl znalazł się zredagowany przez nią artkuł o moim blogu i przy tej okazji powstał też pokazany tu filmik o moim hobby. Dzięki Pani Agacie blog znalazł się też kilkukrotnie na głównej stronie serwisu Onet.pl. Między innymi  w 2013 roku:

czy w 2014 roku:

63-rocznica-na-Onet-.pl-1B2

Po 11 latach prowadzenia bloga miniauto-43 byłem zmuszony przenieść go na WordPress. 

Pożegnałem zatem po raz drugi dotychczasowy wygląd bloga nieodwołalnie, ale dalej z sentymentem będę wspominał mój blog na platformie Blog.pl oraz obrazek, który w sieci towarzyszył mi przez ponad 5 ostatnich lat. Niestety tym razem zmuszony byłem również zmienić adres internetowy. 

Z końcem lutego 2018 roku platforma Blog.pl, na której przez ostatnich ponad 5 lat prowadziłem mojego bloga, została zlikwidowana.

Cóż, w dzisiejszych czasach pewne jest tylko jedno: CIĄGŁE ZMIANY !

PRAGNĘ JESZCZE RAZ SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ TYM WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZEZ PONAD 11 LAT  ODWIEDZALI MOJEGO BLOGA

 

P.S.

2 marca 2018 roku o godz 12 blog miniauto-43 (pod adresem http://miniauto-43.blog.onet.pl) został wyłączony i zniknął z sieci na zawsze.